שאלות ותשובות בנוגע לקריירה בתיווך נדל"ן

 

 

שאלות ותשובות על קריירה

  תיווך נדל"ן 

(השאלות במסמך זה בלשון זכר לשם הקיצור בלבד, המידע מתייחס לגברים ולנשים כאחד)

 

 למה כדאי לי להתחיל בעבודה בתיווך נדל"ן עכשיו ? 

כדאי לך להתחיל בקריירה בנדל"ן, אם אתה רוצה לממש את חזונך לעצמאות אישית וכלכלית,  אם אתה סומך ובוטח בעצמך וביכולתך, אם אתה מבין את גודל ההזדמנות שאתה מעניק לעצמך לפריחה ולהצלחה כלכלית.

העבודה בתיווך נכסי מקרקעין מניבה הכנסה יפה לעוסקים בתחום גם בשעות מיתון וגם בזמן פריחה כלכלית.

העיסוק בתיווך ובשיווק דירות ובתים ייחודי בכך שהוא מאפשר לעוסק בתחום להיות מעורב בעסקות נדל"ן של עשרות ומאות אלפי דולרים כאשר המתווך עצמו אינו נחשף לסיכון או נדרש להשקיע מכספו,  יכולתו כישוריו ומחויבותו של המתווך הם שמאפשרים לו את קשירת העסקה והוצאתה לפועל, כאשר התגמול להצלחה בתחום זה הוא גדול במיוחד בהשוואה לתחומים אחרים. 

העיסוק בתחום מאפשר חופש ועצמאות אישית לניצול הזמן לעבודה לפנאי, כל אחד לפי סגנונו ואופיו, ומעניק "למתמידים ולממוקדים" בתחום חופש ויכולת ביטוי אישי בצד פוטנציאל השתכרות גבוה במיוחד.

העיסוק בנדל"ן בליווי Nadlanline מגביר בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה שלך, מקטין את סיכויי הנשירה מהתחום, מגדיל את הסיכוי להכנסות גבוהות יותר, להלן יוסבר מדוע.

 למד עוד על קריירה בנדל"ן בסרטון הבא...

 

 

 מהי תמצית עבודתו של מתווך נדל"ן למעשה ?

 

יועץ הנדל"ן מקבל את שכרו כאשר הוא מפגיש בין קונה למוכר בעסקת נדל"ן. 

תמצית עבודתו של מתווך נדל"ן הוא לסייע למוכרי נכסים לקדם את מכירת ביתם וללוותם מקצועית בכל התהליך עד להשלמת המכירה, לסייע לרוכשי נדל"ן לקנות את הנכס המתאים לצורכיהם וללוותם מקצועית בכל התהליך. 

מטרת עבודתו, להפגיש בין ומוכרים וקונים ולהביא למכירה וקניה של נדל"ן על ידם.

על פי שיטת העבודה המודרנית בתיווך  פועל המתווך (בעיקר) לקבלת נכסים לצורך מכירה בייצוג בלעדי באזור ההתמחות שלו, והוא מפעיל תוכנית שיווקית מאורגנת מסודרת ומקצועית שמטרתה להביא לחשיפה מכסימלית של הנכס לקונים פוטנציאלים, שליטתו בכלי השיווק והכרותו המקצועית מסייעים לו להשיג קונה שמתאים ווצה לרכוש את הנכס המשווק.

בכל עת שמתווך הנדל"ן מביא לסגירת עסקה וכריתת הסכם מחייב בן מוכר וקונה, הוא אמור לקבל שכר טרחה (דמי התיווך ) שמהווה על פי הנהוג בישראל ובעולם כתגמול הראוי עבור שירותיו של המתווך .

למד עוד על עבודת התיווך בסרטון הבא

 

 מהם דרישות החוק לגבי עבודה בתיווך נדל"ן בישראל ? 

 

החוק המתייחס לעבודת התיווך קרוי "חוק המתווכים"  והוא שקובע את התנאים המיוחדים הנדרשים כדי לעסוק בתיווך בישראל בצורה חוקית.

על פי החוק בישראל, כל מי שעוסק בשיווק ובתיווך נדל"ן חייב ברישיון המונפק על ידי משרד המשפטים, רשם המתווכים,  בנוסף,  מחייב החוק בישראל כל מי שעוסק כעצמאי ומקבל הכנסות בישראל להירשם כעוסק ולקיים מערכת דיווחים לשלטונות המס ולהחזיק בספרי עסק והנהלת חשבונות כנדרש בחוק.

למד עוד על דרישות החוק בקישור הבא... 

 

 

 מה הם מקומות העבודה בהם יכול לעבוד מתווך הנדל"ן המורשה בישראל ?

 

מתווך נדל"ן לאחר שהפך למורשה וקיבל את רשיונו לעסוק בתיווך כחוק יכול לעבוד כמתווך כעצמאי מרגע קבלת הרישיון, אפשרויות העבודה הם כדלהלן :

להצטרף למשרד קיים - להצטרף כעצמאי לצוות המתווכים במשרד קיים תוך שהוא נהנה מתמיכה ממנהל המשרד או בעליו, משרד עצמאי או משרד ברשת .

לעבוד בפרויקט נדל"ן כמוכרן או משווק יחידות דיור או מסחרי – משמע לעבוד כשכיר בחברה העוסקת בבניה של נדל"ן ומכירתו ולקבל שכר שנקבע  מראש על פי הסכם העבודה עם החברה המעסיקה (אפשרות זו מצומצמת בשוק הישראלי).

לפתח קריירה עצמאית -  לעסוק בתיווך נדל"ן במתכונת עצמאית ללא קשר למשרד קיים, ללא ליווי תמיכה וקישור למערכות שיווק וחשיפה אחרות, או בליווי ותמיכה שלNadlanline  על פי המתכונת המיוחדת שפותחה עבורה לישראל.

למערכת ההשמה של נדלנליין הקש כן למילוי פרטים...

 

 מה הם עקרונות שיטת התיווך הנלמדים במכללה לנדל"ן של Nadlanline?

 

העקרונות הבסיסים :

1. שימוש במיומנויות אישיות ושיווק מקצועי בנדל"ן.

2. התמחות אזורית

3. גיוס נכסים בבלעדיות.

4. שימוש במודלים לטיפול בהתנגדויות בנדל"ן, לשכנוע לקוחות, לפישור בין לקוחות בנדל"ן.

5. גיוס ושימוש בכלי טכנולוגיה מתקדמים.

6. הכנת תוכנית שיווק ופרסום מקצועית ואפקטיבית לנדל"ן שעומד למכירה.

7. הענקת שרותי ייעוץ  מקצועי וערך מוסף משמעותי ללקוח

8. יכולות פישור גישור מתקדמות.

שרשרת העבודה של מתווך הנדל"ן מתחילה ביצירת קשר עם לקוחות המעוניינים למכור את דירתם (מוכרים) ובגיוס הנכסים למלאי הנכסים של המתווך.

הנכסים שנתקבלו  מוצעים למכירה באזור התמחותו של המתווך, לאחר קבלת הנכס יפעיל המתווך  תוכנית שיווקית (התוכנית השיווקית של Nadlanlline ) מותאמת לנכס על מנת להביא לחשיפתו לקונים פוטנציאלים .

 פעילות זו תפנה למתווך הנדל"ן  קונים רבים שעליו לטפל בהם ולסייע להם למצוא את מבוקשם, חלקם של הקונים הפוטנציאלים יחשפו גם לנכסים אחרים שלמתווך ידיעה לגבי האפשרות למוכרם,  ועל פי הצורך גם לנכסים שאינם בייצוג בלעדי במשרד ובמטרה להתאים ללקוח את מבוקשו.

עבודת מתווך הנדל"ן מבוססת על שיווק וחשיפה מקצועית של הנכס כדי להגיע לאיתור קונה שיהא מעוניין לרכוש את הנכס במחיר שמוסכם על המוכר.

ההדרכה, שיטות העבודה,  הקישוריות והמערכות הטכנולוגיות, הניתנות על ידי Nadlanlline  הם שמאפשרים למתווך יכולות שיווק ואיתור קונים שהם מעבר ליכולתו המקומית, והם שמאפשרים לו להגדיל משמעותית את חשיפת הנכס והסיכוי להצליח.

למד עוד על עקרונות הלימוד לקורס תיווך הלכה למעשה בסרטון הבא...

 

מה קובע את הצלחתו של מתווך נדל"ן על פי Nadlanline

 

הצלחתו של המתווך תלויה בגורמים סביבתיים חיצוניים בלתי ניתנים לשינוי, ובגורמים אישיים הנשלטים על ידי המתווך  שביכולתו להעצימם ולחזקם כך שיובילו אותו להצלחה מובטחת. 

 על פי Nadlanlline מאפייני המתווך המצליח הם כדלהלן:  הכשרה לתיווך טובה ומקצועית, תקשורת בין אישית טובה,  מתחבב על הבריות בנקלה, התמקדות ומשמעת עצמית,  פתיחות ויכולת להאזין לצורכי הלקוחות, יכולת ניהול והתנהלות עצמאית, הצמדות לשיטה סדורה ומובנת לעבודה בנדל"ן, מניע חזק וצורך אמיתי להצליח.

בתחום מכירות הנדל"ן מיד שנייה, נהוג בד"כ בכל העולם לקבוע את הכנסת המתווך – כעמלה באחוזים ממחיר הנכס -  המותנית בסגירת העסקה, מהסיבה הפשוטה שזו הדרך הטובה ביותר להניע את המתווך להגיע להצלחה ולתגמלו בהתאם, ההצלחה בתחום זה היא תוצאה ישירה של הרצון להצליח ועוצמת המחויבות להצלחה, של התמדה ונחישות, של סגנון ומקצועיות – כולם תכונות שנשלטות על ידי המתווך – כלומר ההצלחה תלויה במתווך, בדפוס התנהגותו. 

את אחת הדרכים להצלחה היטיב להגדיר סר וינסטון צרציל :

 
Success is the ability to go from failure to failure without losing your enthusiasm


Sir Winston Spencer Churchill

 

ובתרגום חופשי: "ההצלחה היא היכולת לעבור מאכזבה לאכזבה - מבלי לאבד את ההתלהבות",  בתיווך נדל"ן שומעים (ורואים)  הרבה "לא" עד שמצליחים לשמוע  "כן", לכן,  מסתבר, ההתמדה, השיטה המקצועית, הברק בעיניים, ותקשורת נכונה עם הבריות הם  התכונות המרמזות על פוטנציאל גבוה להצלחה.

 

 כיצד צוות Nadlanlline יכול לתרום להצלחת המתווך בעבודה בנדל"ן ? 

 

לימודי הנדל"ן של Nadlanlline מכשירים את המתווך לעבודה מקצועית בשוק הנדל"ן התחרותי וההשגי ובלימודים הללו המתווך לומד מה הם הערכים המוספים להם מצפה הלקוח ממנו ומה הם הדרכים להשגתם.

Nadlanline מעמידה לרשות המתווך "ארגז כלים" מהמתקדמים והמפותחים שישנם בשוק התיווך העולמי ובישראל, כלים שהשימוש בהם עשוי להקנות למתווך יתרונות שיקדמוהו על פני מתחריו בשוק התחרותי והמורכב של הנדל"ן – שימוש מקצועי ונכון ב "ארגז הכלים" עשוי לגרום לכך שהדבר יבוא לכלל ביטוי בתוצאות העסקיות החיוביות של המתווך בעבודתו, בגובה הכנסותיו .

 למד עוד על מורכבות העבודה והתחרותיות בשוק הנדל"ן בסרטון שבקישור הבא. 

 

 

 מהו השכר שמקבל מתווך נדל"ן עבור עבודתו ? 

 

השכר שמקבל מתווך נדל"ן הוא דמי הצלחה, כלומר, תוצאה ישירה של מספר ההצלחות לסגור עסקות נדל"ן שהיו  למתווך.

מסיבה זו ניתן לקבוע כי השכר יכול להיות  מועט למתווך שאינו מצליח בעבודתו, ויכול להיות גבוה עד כדי עשרות אלפי דולרים  למתווכים שמצליחים במיוחד.

דמי התיווך המקובלים הם כ 2 אחוז מהמוכר ו 2 אחוז מהקונה בתוספת מע"מ בעסקת מכירה רגילה של נכס מקרקעין, השיעור הזה גם נהוג בעסקות בחו"ל אם כי יש יצואים מן הכלל מכיוון שהשיעור המדוייק הקבע בהסכם בין המתווך ללקוחו.

במקרה של השכרת נכס מקובל לקבוע כדמי תיווך מחיר שכירות של חודש מהשוכר ומחיר דומה מהמשכיר, במקרים של נכס מסחרי מקובל גם לקבל שכר של חודש שכירות לכל שנת השכרה בחוזה.

בהשכרות קצרות מועד יתכן מצב ששכר התיווך שישיולם יהיה מחיר חודש שכירות גם במקרה של השכרה קצרת מועד לשלושה חודשי שכירות, מצב המשקף עמלת תיווך של כ 33 אחוז.

בכל המקרים יתווסף מע"מ כחוק על המחיר שסוכם.

ניתן לערוך סימולציות להכנה של המתווך במחשבון שכר מתווך בקישור הבא...   

  

 

 

 מה הדרך הטובה ביותר להתחיל בעבודה בתיווך  ?

 

מהנסיון שנרכש על ידי מנהלי Nadlanlline בהשקת הפעילות של מתווכים רבים בישראל ב 10 השנים האחרונות הדרך המומלצת לאיתחול הפעילות בתיווך היא לקבל סיוע מקצועי וליווי בשנה הראשונה מגוף שערוך לכך ולרשותו כוח האדם המקצועי הדרוש.

הליווי המקצועי מיועד להכשיר את המתווך המתחיל להימנע מלאבד זמן יקר ולא ל"פספס" עסקות שעומדות להיסגר, להבחין בין עיקר וטפל, ולמנוע הפרעות שעלולות להכשיל את הפעילות בתקופת ההרצה של המתווך  בעולם התיווך.

כפי שנהוג בעולם הגדול, בארצות הברית, באירופה, יש היום מרכזי הדרכה למתווכים התומכים את כל פעילות של המתווך בשנותיו הראשונות, כך גם בישראל פותחה חבילת אמצעי תמיכה וסיוע למתווך המתחיל ב Nadlanlline.

במסגרת החבילה יוכל המתווך המתחיל לקבל הדרכה מסודרת ותמיכה סדרתית לאורך תקופה של שנה עד לייצוב הפעילות העסקית שלו.

 אם חשוב לך להתחיל נכון - הצטייד בחבילת תמיכה וחונכות של Nadlanline

תוכנית התמיכה  של  Nadlanline (חונכות למתווך מתחיל) כוללת מפגשים מקצועיים, ימי עיון מקצועיים, כלים אינטרנטים, ליווי למפגשים ראשוניים עם לקוחות, תמיכה טלפונית, ייעוץ משפטי ראשוני, טפסים והנחיות כתובות לכל שלב של העבודה.

פרטים נוספים על התוכנית וחבילת הסיוע  ימסרו למתווכים שעומדים בתנאי התוכנית.

לרכישת החבילה אנא פנה למחלקת מכירות במשרד הראשי  : 09-9577714.

למידע נוסף על חבילת Broker Start up של Nadlanline למתווך המתחיל בקישור הבא..

 

שאלות נוספות ?   חשוב לך להצליח ?  צלצל לשאול ולברר

 

9577714 09

 

All rights reserved   ©כל הזכויות שמורות Nadlanlline
 אין להעתיק או לשכתב או להעתיק ולשנות או להדפיס ולעשות שימוש מסחרי את ללא קבלת אישור בכתב ומראש  מהנהלת המכללה לנדל"ן נדליין  ת"ד 713 הרצליה פיתוח

 

 

 

 

Nadlanline פרטים על צוות המתווכים , המשפטנים ואחרים כאן
מאגר הבחינות הגדול ביותר כולל פתרונות לקבלת רישיון תיווך
הרשמה לאתר לקבלת מידע וחומר פרסומי של האתר
This page was last updated: October 5, 2009
מאגר הבחינות הגדול ביותר כולל פתרונות לקבלת רישיון תיווך